Diskuse

 1. Vican
  dne 22.12.2012 v 08:26 #

  Krásné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší v novém roce!
  Vican

 2. Šubr
  dne 23.12.2012 v 17:38 #

  Příjemné prožití svátkú vánočních, v roce 2013 všem pevné zdraví a co nejlepší odchovy. Šubr

 3. Mirek Caha
  dne 24.12.2012 v 20:19 #

  Přeji krásné prožití svátků vánočních, mnoho chovatelských úspěchů a vše nejlepší v Novém roce 2013.Caha

 4. Caha
  dne 24.12.2012 v 20:20 #

  Přeji krásné prožití svátků vánočních, mnoho chovatelských úspěchů a vše nejlepší v Novém roce 2013.

 5. martinec m
  dne 31.12.2012 v 07:53 #

  Mnoho chovatelských úspěchů, pevné zdraví a pohodu do nadcházejícího roku přeji všem příznivcům Vss

 6. Daněk Rudolf
  dne 29.1.2013 v 18:11 #

  Přeji mnoho chovateských úspěchů v roce 2013 a těším se na brzké setkání na
  kterékoliv výstavě.chovu zdar rd

 7. Miloslav Němčanský
  dne 2.2.2013 v 16:18 #

  Sháním čistokrevnou smaicI Vss v okolí Českých Budějovic nevíte o někom kdo by je tu choval děkuji za odpověd

 8. Kvasnička
  dne 8.3.2013 v 14:01 #

  Mám dotaz na správce. V ročence je pozvánka na letošní „speciálku“, šla by vystavit na titulní stránku klubových stránek?

 9. Kvasnička
  dne 15.3.2013 v 08:43 #

  8.3. dotaz a NIC!??

 10. Šubr
  dne 1.4.2013 v 19:58 #

  Zdravim kolegy klubaře.
  Po zvážení všech okolností oznamuji, že k termínu klubové výstavy končím se synem vedení klubových stránek. Je to reakce na neustálé kritiky a stížnost.
  Snažil jsem se pro klub, dle svých možností dělat maximum, asi to bylo špatně.
  Nějakou chvíli jsem odolával, ale věřte mi, že už toho mam dost.Ono se to někomu hodí.
  Jirka

 11. martinec m
  dne 2.4.2013 v 09:01 #

  Jirko klídek, jsou důležitější starosti. MM

 12. Pilař
  dne 8.4.2013 v 13:30 #

  Vážení přátelé,nemohu nereagovatna na článek př. Šubra.Nevím co ho k takovému rozhodnutí vedlo,ale asi nějaká hloupost to nebyla,protože jak Jirku znám jen tak ho nic nerozhodí.
  Nejsem v klubu dlouho a tak jsem ještě neprokoukl nic negativního co v něm je.Ale vidím,že to co se odehrává ve svazu tak se přenáší i na klubovou půdu.PROČ ?
  Na vrcholové úrovni jde o moc a peníze.To snad klubu nehrozí.Dneska se ale nedivím ničemu.Dřív jsem byl rád,že mohu být členem ČSCH.Dneska mi to tak už nepřipadá(nevím na co mám být hrdý).
  Proto ZO a kluby si musíme hlídat jak oko v hlavě.Protože tady se setkávají přátelé,kteří to k sobě mají daleko co se týče kilometů,a proto tím více si užívají setkání na speciálkách kde si jak říkám já dobíjejí baterky.
  Pro někoho jsou nejdůležitější body,ale v tom neni všechno…
  Body jsou pouze třešnička na dortu.
  Na konec pár vět k naším stránkám.Jsou to naše stránky a záleží na nás jak si je uděláme.Přispívejte články,diskusí,obrázkama,doplněním již zavedených tabulek apod. Stávající nevypadají vůbec špatně,ale můžemeje mít i lepší.To ale záleží na nás všech a né na jednom člověku.Omlouvám se všem,kterým mé neuspořádané myšlenky nic neřekly. Pokud ano jsem rád.
  Fanda

 13. Šubr
  dne 13.4.2013 v 08:37 #

  Zprava o registraci za rok 2012.
  V roce 2012 bylo registrováno 2230ks Vss, což je nepatrný nárúst proti roku 2011, kde bylo registrováno 2185ks.
  V liniích bylo nejvíce registrováno v L-28…..153ks
  L-27…..138ks
  L-08…..122ks
  Přeji všem členům v letošním roce parádní odchovy, a taky abychom se sešli pokud možno v co největším počtu na naší vrcholové akci což je bezesporu speciálka v Týništi.
  Jirka- registrátor

 14. Lucie Zemanová
  dne 9.5.2013 v 11:11 #

  Dobrý den, prosím touto cestou o radu všechny zkušené chovatele. Chováme prvně králíky a máme VSS. Samičkám se před několika týdny narodila mláďata. Chystáme se odjet na víkend a nemáme koho požádat, aby králíky nakrmil. jsou zvyklí na 2 x denně – ráno a večer. Moje obavy jsou, zda přežijou bez újmy, nedostanou -li 4 dávky krmení, na které jsou zvyklí. V pátek večer, celou sobotu a v neděli ráno by byli bez nakrmení. Prosím o názor, rady a zkušenosti. Malí králíčci budou v době odjezdu již měsíc odstavení od matky. Děkuji

 15. Šubr
  dne 11.9.2013 v 21:57 #

  Výbor Klubu chovatelů králíků Vss děkuje členům, kteří vystavovali na 7.
  Krajské výstavě Pardubického kraje, která se konala ve dnech 31.8. a
  1.9. v Hlinsku v Č.. Králíků Vss zde bylo vystaveno celkem 62 ks, z
  nichž 37 ks vystavili členové klubu př. Tomáš Andrle, Jaroslav Beneš,
  Rudolf Daněk, Jan Dotzauer, Josef Novotný a Jiří Šťovík. Plemena Český
  strakáč a Vss tvořila samostatnou expozic. Králíky Vss posuzoval př.
  Jan Jirků. Pohár na nejlepší kolekci získal př. Josef Novotný a rovněž i
  na nejlepší samici. Pohár na nejlepšího samce a čestnou cenu získal př.
  Tomáš Andrle.

 16. Pavel Knížek
  dne 29.9.2013 v 07:33 #

  Dobrý den, zajímalo by mne, proč klub Vss dělá svoje speciálky již po několikátý rok souběžně s národní výstavou v Lysé nad Labem, a navíc jednodenní, takže pro potenciální zájemce o shlédnutí této výstavy z větší vzdálenosti téměř nedosažitelné, vezmu.li v úvahu,kdy se na výstavu mohu dostat.A naděje, že by zde chovatel mohl koupit nějaké slušné zvíře je při pozdějším příjezdu na výstavu nulová.Obdobná situace je i v Lysé n/L.,kde u vstupní brány v den otevření čeká horda cizinců, jejichž úkolem je předeběhnout všechny ostatní, slušně se chovající návštěvníky a bez ohledu na kvalitu prodejných zvířat vysbírat všechny lístky králíků nabízených do prodeje.Poté zřejmě dochází v klidu k prohlídce zvířat a za nějakou 1/2 hod. se na klecích zase začínají objevovat lístky od zvířat, která tyto-podle mne obchodníky nezaujala.Dokonce se mi stalo, že mi byly některé lístky nabízeny, zřejmě za předpokládanou úplatu.Takže jsem se utvrdil v názoru, že pro normálního chovatele je koupě kvalitního zvířete téměř nemožná, a termín konání klubové výstavy neumožňuje vašim členům účast na výstavě v Lysé, což je samozřejmě škoda.S pozdravem Pavel Knížek.

 17. Kvasnička
  dne 1.10.2013 v 12:49 #

  Dobrý den,
  pokusím se coby bývalý člen výboru Klubu Vss odpovědět na příspěvek př. Knížka, neboť i na některých rozhodnutích klubu jsem se podílel.
  Nejdříve k dotazu, proč klub dělá „speciálky“ v době konání CV v Lysé n.L.. Klub Vss léta pořádal výstavy v Úvalech, Chocni a v Plačicích. V roce 2008 se přihlásil restituent o pozemky pod halou v Plačicích a soud mu vyhověl. V ten moment skončilo vystavování a konání výstav v Plačicích. Vedení Klubu Vss stálo před rozhodnutím,kde od r. 2009 pořádat speciální výstavy. Návrhů a nabídek bylo několik. Po uvážlivém rozhodnutí zvítězila nabídka ZO Týniště nad Orlicí,která nabídla svůj areál. Mimochodem jej osobně považuji za jeden z nejlepších chovatelských areálů v republice.Kdo jej zná, dá mi určitě za pravdu. 3 haly, parkování, ubytování pro 50 lidí, stravování v místě,co si víc přát ke spokojenosti a zdaru akce.
  Bohužel termíny,které ZO Týniště nabídla k pořádání speciálky byly v listopadu. Jiný termín není možný, stačí se podívat na obsazení areálu od října do prosince. Pokud by jiný klub ukončil výstavy v tomto areálu, jistě bychom volili jiný termín. Náš termín se bohužel potkává s CV Lysá. Přesto naší členové, ti kteří chtějí jet na CV, vystavují a též jedou na speciální výstavu. Dovolím si tvrdit,že ti zbývající,co na spec. výstavě vystavují by stejně do Lysé s králíky nejeli.Považují speciálku za vrchol chovné sezony.
  Výstava začíná ve čtvrtek a končí v sobotu. Kdo chce nakupovat, může v sobotu přijet. Po zakoupení katalogu si vybere z prodejných králíků. Samozřejmě, že mnoho je již prodáno a vyměněno, na to mají členové klubu Vss právo. Zásadně nevedeme lístkový prodej,ale prodej přes katalog. Tím se zamezí, že se lístek ztratí a králík neprodá. To doporučujeme při prodeji i na jiné výstavě. zvyšuje se tím i zisk z pořádané výstavy. K rodeji a praktikám v Lysé n.L. se nevyjadřuji, to je v kompetenci pořadatele, aby uspokojil chovatele,kteří váží cestu. Určitě pro Vás je však lepší jet do Týniště, než do Lysé, pokud chcete kvalitní materíál do chovu.Můžete se i spojit s jednatelem klubu a vstoupit jako člen a pak budete mít přednostní právo nákupu v pátek. Tolik asi na vysvětlenou od řadového člena Klubu Vss.Kvasnička

 18. Janeba Otakar
  dne 9.10.2013 v 09:07 #

  Speciální výstava klubu chovatelů králíků Vss SR ve dnech 8.-9.11. 2013 Žilina.
  Na poslední členské schůzi našeho klubu chovatelů králíků Vss byla schválena užšší spolupráce se slovenským klubem a přijato opatření, že jejich letošní speciálku obešleme cca 20 ks králíků prezentující náš klub. Doporučeno bylo, aby za klub vystavovali členové, kteří se v loňském roce na speciálce umístili na předních místech v „Mistrovské soutěži“. Při výběru bylo také přihlédnuto k dostupnosti svozu králíků, se zaměřením na oblasti kolem D1. Přihlášeno je celkem 7 tříčlenných kolekcí, následujících členů př. Caha Miroslav 3,0, Foltýn Zdeněk 3,0, Heller Miroslav 2,1, Janeba Otakar 2,1, Martínek Miroslav 2,1, Matoušek Petr 2,1, a Němeček Emil 1,2. Všem jmenovaným děkuji za přihlášení králíků na slovenskou speciálku, zejména proto, že každý určitě vyšle kvalitní zvířata, aby zdárně reprezentovaly naše chovy, čímž oslabuje svoji šanci na úspěch na naší speciálce, protože ta má termín hned následující týden. Všem přeji vysoké bodové ocenění. Svoz budu zajišťovat ve čtvrtek 7.11.2013, čas bude upřesněn telefonicky. Janeba

 19. Pavel Knížek
  dne 18.10.2013 v 08:57 #

  Dobrý den, p. Kvasnička, děkuji za Vaší vyčerpávající odpověd.O vstupu do klubu přemýšlím-chci požádat o doporučení v naší ZO Č. Kamenice na nejbližší schůzi.Protože bych měl zájem o koupi 2 samiček do svého chovu, chci se zeptat, zdali je možné zakoupit ještě v sobotu samičky s typizací a obecně, jestli mohu první rok jako člen klubu chovat na králíky bez typizace.S pozdravem Pavel Knížek.

 20. Kvasnička
  dne 18.10.2013 v 12:40 #

  Dobrý den pane Knížku,
  pokud se rozhodnete vstoupit do Klubu Vss uděláte jen dobře a určitě Vám to pomůže v dalším zkvalitnění chovu.Pokud potřebujete samičky, vyberte chovatele,který Vám vyhovuje a domluvte s ním nákup. Na výstavě není tolik samiček k prodeji a v sobotu je o ně velký zájem.Pokud přijedete hned ráno, máte naděli a nebo přijeďte již v pátek, „nasajete“ klubovou atmosféru a v sobotu se zúčastníte schůze klubu,kde Vás přejmeme. Tím si zajistíte i nákup. V odkazu členství najdete podmínky registrace. Člen v prvním roce nemusí tetovat od typizovaných králíků. Zdravím a věřím,že se uvidíme v Týništi.

 21. Kvasnička
  dne 12.11.2013 v 09:07 #

  Na speciální výstavu je přihlášeno přes 400 ks Vss.

 22. Janeba Otakar
  dne 11.12.2013 v 07:08 #

  Vážení přátelé,
  téměř před měsícem jsme na VČS Klubu rozhodovali o termínu našich budoucích speciálek. Návrh výboru na posunutí termínu na prosinec nebyl přijat.
  Považuji přesto za nutné se ke zvolenému termínu znova vrátit, neboť 16.11.2014 se opět kryje s CV (zavádějící, nebo přímo lživá byla informace na VČS, že tomu tak není)a v roce 2015 14.11. je termín konání EV, CV se koná týden poté 20.-22.11..
  Navíc ze strany předsedy ČSCH (přímé napadení na VH) je vyvíjen tlak na zákaz konání výstav v termínu CV. Tomu jsme dosud odolávali, opatření však v budoucnu mohou být taková, že tento termín nebudeme moci pro naší speciálku využívat.
  Opakovaně navrhujeme (a doufáme, že se podaří dohodnout se ZO Týniště n/Orl.) termín konání speciálek pravidelně druhou sobotu v prosinci. Tento termín pro nás byl tradiční a byl změněn až po přemístění speciálek z Plačic do Týniště n/Orl.
  Druhý víkend v prosinci je jednoznačně výhodnější z pohledu rozložení výstavního kalendáře vrcholných výstav Vss:
  – 2. víkend listopad speciálka Vss SK Žilina
  3.-4. víkend listopad CV a EV
  – poslední víkend listopad moravské výstavy
  – 2. víkend prosinec speciálka Týniště n/Orl.
  Na druhou stranu si uvědomujeme nevýhody – horší prosincové počasí, delší doba krmení vystavovaných králíků (je možno využít pozdější vrhy) a souběh tohoto termínu s Bundesschau.
  Přesto doufáme, že v tomto termínu navážeme na úspěšné speciálky Vss a v příštím 37. ročníku se potkáme v prosinci. To je ale v tuto chvíli jen ve stavu plánování, rozhodnutí je na Vás členech Klubu. Prosím proto o Vaše reakce na maily, nebo v diskusi na Klubových stránkách.

  Ing. Otakar Janeba MVDr. Miloslav Martinec

 23. m martinec
  dne 13.12.2013 v 12:00 #

  Velmi mě mrzí negativní reakce na snahu výboru změnit termín speciálky, už v listopadu před VČS (kdy nám to připadalo jednoznačné) to bylo kolektivní rozhodnutí, nikdo z nás tím nesleduje své osobní zájmy. Cílem je nadále vytvořit příznivé podmínky pro speciálky v zájmu celého klubu, argumenty jsou před Vámi, rád si přečtu Vaše názory na mailu nebo zde.M.Martinec

 24. m martinec
  dne 18.12.2013 v 06:16 #

  Vážení přátelé, termín speciálky na příští rok zůstává na listopad. Iniciátorům neschválení změny na prosinec přeji úspěšné přemýšlení o tom, jak v příštích letech zvládat tři zásadní akce pro Vss v deseti dnech.M.Martinec

 25. Janeba Otakar
  dne 18.12.2013 v 14:36 #

  Vážení přátelé, potvrzuji to, co již přede mnou sdělil př. Martinec. Pro naši speciálku zůstává termín třetí víkend v listopadu. Věřím, že všichni co jste pro tento termín hlasovali, dnes krmíte pouze chovná zvířata, kotce máte vyčištěné a vydezinfikované a jste spokojeni. Toto je to plus listopadového termínu.
  To, že jste některým členům Klubu vzali možnost na CV pracovat jako garanti, zúčastňovat se jako posuzovatelé a řadě z nás CV (příp. v r. 2015 EV) navštívit, protože musíme víkend trávit na speciálce, na to ohled neberete. To plus je pouze pohodlí jednotlivců. Jak to bude se speciálkou od roku 2016, až bude nový výstavní řád a pořadatelem nebude VLL, ale ČSCH (případně jeho složka) Vás též nezajímá. CV by pro každého chovatele měla být vrcholnou akcí. Tady se ale jen kritizuje, že ztrácí na prestiži, že nemá úroveň, když tomu vlastně pomáháme pořádáním speciálky ve stejném termínu a z jednotlivců Klubu v tomto období vzhledem k počtu akcí děláme mezky. O.Janeba

 26. Kvasnička
  dne 19.12.2013 v 11:06 #

  Dobrý den,
  včera jsme vzpomínali na pana prezidenta Havla,který před 2 lety zemřel. Většina z nás si pamatuje na jeho slova „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. Tato jeho slova bohužel neplatí ani ve společnosti, ani v Klubu Vss. Proč? Když jsem vyslovil svůj názor, byl jsem označen za pomlouvače a k tomuto tvrzení se přidal i jednatel klubu. Uplynul týden a ten samý jednatel napsal, že na základě lživé informace, rozhodla členská základna o konání klubové speciálky v listopadu. Kdo měl potom pravdu.Předseda apeluje a pak se zlobí na rozhodnutí členů. Členové výboru by si všal měli sáhnout do svědomí a vzpomenout, jak to s tím hlasování- listopad – prosinec bylo. Ano ,informace o tom,že se termíny „speciálky“ a CV nepotkají zazněla. Nikdo však nevystoupil a neřekl, to není pravda. Jsem přesvědčen,že někteří z přítomných věděli, že to tak není. Členové výboru by to však vědět měli. Na stránkách ČSCH je několik let uvedeno ,kdy se CV konají až do r. 2015. Svědčí to o kompetentnosti těch, co klub vedou. Nyní si stěžují, že budou dělat mezky a mají strach z opatření,která může přijmout vedení svazu tj. v době konání CV se nebudou jiné výstavy konat a posuzovatelé dostanou zákaz posuzovat jinde než na CV. Ani bych se nedivil po tom, co předvedl předseda Klubu Vss na VH koncem listopadu. Osobní animozity mohou převážit před zdravým rozumem. Snad se toho nedočkáme.
  Po 27 letech v Klubu Vss ukončím svou pouť s tímto klubem k 31.12. 2013. Vždy jsem se snažil pomoci, respektoval rozhodnutí členské základny a dával klubu hodně ze svého já i ze své peněženky. Nikdy jsem si o nic neřekl. Dnes, když se sejde 2x za rok výbor, nebudou asi stačit ani členské příspěvky na jejich cestovní příkazy. Za 1 km se platí každému 3,- Kč. Lehce si spočítáte, kolik km ujedou ze svého bydliště do Týniště a zpět. Kde jsou další výdaje na chod klubu? Přestože jsem se zařekl, že se již vyjadřovat nebudu, musel jsem toto porušit . Přeji všem,kteří mi volali, přemlouvali a říkali ano máš velkou pravdu, aby se jim v Klubu Vss i nadále dařilo.

 27. Pilař
  dne 20.12.2013 v 10:17 #

  Vážení,blíží se konec roku a to je doba kdy i ty největší emoce by měli vychládat.Rád bych poděkoval všem kteří se podíleli na úspěšné organizaci naší listopadové speciálky.V novém roce 2014 Vám přeji hodně štěstí,zdraví a úspěšné odchovy.Hlavně aby nám chovatelství přinášelo radost a né stresovaní a špatnou náladu.

 28. m martinec
  dne 21.12.2013 v 08:32 #

  Každý má na své právo na své názory, obvykle je na místě si je říci do očí, třeba na výstavě nebo členské schůzi, jak to mohl učinit i bývalý člen Klubu.
  Nikdo z výboru Klubu nemá za co se omlouvat ani stydět – a proto byl výbor zvolen v tajné volbě. Pokud pak někdo utrpí drtivou porážku /asi 50:1/ a členská základna tak vyhodnotí jeho činnost, přístup nebo osobní vlastnosti, je to také vypovídající. A nakonec to pak sám jen potvrdí kopáním kolem sebe na internetových forech a vyhrožováním trestními oznámeními.
  Chovatelství není jen o zvířatech ale i o lidech – a mě záleží na tom abych se každému soudnému kolegovi mohl podívat do očí, probrat i rozdílné názory a potřást si s ním rukou – takže mi nevadí, když se s někým nesoudným nemusím potkávat.

  Přeji Vám všem klid, pohodu a úspěšný rok 2014.Zdraví M. Martinec

 29. Vican
  dne 23.12.2013 v 16:39 #

  Přeji vedení našeho Klubu, všem členům a příznivcům králíků Vss pohodové vánoce , úspěšný Nový rok 2014 a k tomu spoustu pěkných odchovů. Honza

 30. Caha
  dne 24.12.2013 v 16:58 #

  Krásné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a hodně chvatelských úspěchů v roce 2014 přeje Mirek.

 31. Pavel Knížek
  dne 26.12.2013 v 09:04 #

  Dobrý den, dovolte mi abych jako nově přijatý člen klubu popřál všem chovatelům krásné prožití Vánoc, Silvestra a celého následujícího roku 2014.Tedy hodně štěstí, zdraví všem
  členům klubu a jejich rodinám, chovatelům samotným potom početné, zdravé a úspěšné odchovy po celý nadcházející rok.Samotnému Klubu přeji, aby se v klidu a pomocí věcné
  diskuse-například na těchto našich stránkách vyřešily v jeho prospěch problémy, které jsou předmětem diskusí a někdy dosti ostře presentovaných názorů, jak jsme svědky v posledních komentářích na našem webu.Jako nový člen se v nich samozřejmě nedokážu orientovat bez znalosti bližších podrobností, ale věřte, že mi to na klidu nepřidává.

  s pozdravem Pavel Knížek.

 32. Janeba Otakar
  dne 27.12.2013 v 06:47 #

  Vážení, dovolím si použít slova jedné velké osobnosti našeho chovatelství, Pepi Zadiny, který by zítra slavil 56 narozeniny. „Vyprdni se na to, vždyť to je jen zábava“. Proto všem chovatelům a jejich rodninám v roce 2014 přeji hlavně zdraví, klid, pohodu a plno kvalitních odchovů. Ota Janeba

 33. Gabriela Pilařová
  dne 30.12.2013 v 08:52 #

  Dobrý den všem,
  pokud ještě někdo neviděl fotky ze Speciální výstavy v Týništi a dokud nebudou zde na stránkách, je možné vše shlédnout na níže uvedeném odkazu:
  http://citaria.rajce.idnes.cz/Tyniste_n.O._15.11.2013_Specialni_vystava_kraliku_Vss/

  Všem přeji hodně zdraví, štěstí, úspěchů a kvalitních odchovů v novém roce.
  Gabriela Pilařová

 34. m martinec
  dne 18.3.2014 v 08:55 #

  Možná nejste úplně spokojeni s obsahem těchto stránek. Každý člen klubu má možnost je doplnit, stačí poslat příspěvek nebo foto mailem na mou adresu, každý měsíc 15. bychom chtěli udělat aktualizaci. Pěkné odchovy a radost z chovu přeje M. Martinec

 35. Pilař
  dne 25.3.2014 v 07:38 #

  Dobrý den,rád bych touto cestou požádal některé naše členy,kteří nemají přes několik upomínek uhrazen členský příspěvek aby tak učinili.Pokud nemají zájem v klubu dál působit,dejte vědět.
  Děkuji František Pilař

 36. Milan Rybář Mělník
  dne 28.4.2014 v 07:36 #

  Dobrý den, již 15 let chovám králíky VSS, letošní rok byl můj chov poškozen několika rostlinami Pryskyřičníku prudkého.Pokud víte jak tuto rostlinu zlikvidovat, poraďte mi.

  Děkuji Rybář Milan

 37. martinecm
  dne 2.5.2014 v 06:28 #

  zlikvidovat na louce (vyžaduje vlhčí prostředí) prakticky nelze. Po usušení není jedovatý, v seně tedy nevadí.

 38. Vejvoda
  dne 20.5.2014 v 17:49 #

  Lze použít některý z přípravků Bofix,Garlon new a další určené k likvidaci plevelu v trávě nebo v obilí plošně nebo lokálně.V prodejně nad autobusovým nádražím vám fundovaně poradí

 39. martinecm
  dne 26.8.2014 v 08:57 #

  Vážení kolegové,
  dorazila smutná zpráva, že nás po delší nemoci někdy v polovině léta navždy opustil Míra Pančiak z Vítkova, dlouholetý člen Klubu a vždy usněvavý kamarád.Věnujme mu tichou vzpomínku, dík. MM

 40. martinecm
  dne 3.9.2014 v 09:06 #

  Vážení přátelé,
  4.10. je v NSR klubová speciálka i Vss před Lipskem, asi 45O km. Dávám na zvážení členům Klubu zda v so 4.10. neudělat zájezd – vyšlo by to asi na 500,-. Zájemci kontaktujte mne. Zdraví MM

 41. martinecm
  dne 26.11.2014 v 07:47 #

  Vážení přítomní, kompletní výsledky a fota ze speciálky máte k dispozici.Všechny zdraví MM

 42. Pilař
  dne 2.12.2014 v 12:20 #

  Vážení přátelé,rád bych vás touto cestou požádal aby ti členové kteří nemají uhrazen čl.příspěvek+zálohu na registraci,zkuste tak učinit do konce roku.Možno zaslat složenkou na moji adresu,nebo na číslo účtu 264816476/0300.
  Dále děkuji všem kteří se podíleli na úspěšné organizaci naší listopadové výstavy.
  PF

 43. Gabriela Pilařová
  dne 26.12.2014 v 10:28 #

  Dobrý den všem chovatelům Vss,
  pokud ještě někdo neviděl fotky ze Speciální výstavy v Týništi 2014, přikládám odkaz na ucelenou fotogalerii:

  http://citaria.rajce.idnes.cz/Tyniste_n.O._14.11.2014_Specialni_vystava_klubu_Vss/

  Přeji hodně zdraví, štěstí, úspěchů a kvalitních odchovů v novém roce.
  Gabriela Pilařová

 44. Jaroslav Beneš
  dne 31.12.2014 v 12:51 #

  Hodně zdraví,štěstí a úspěchů v chovatelství všem příznivcům Vss přeje

  J.Beneš

 45. Pilař
  dne 5.1.2015 v 07:45 #

  Vážení přátelé,rád bych vám jménem svým i jménem výboru popřál v roce 2015 pevné zdraví a kvalitní odchovy. PF

 46. Boris
  dne 22.1.2015 v 20:31 #

  Kúpim 1.0,ocenený min.95 bodov

 47. Boris
  dne 22.1.2015 v 20:31 #

  Kúpim 1.0,ocenaný min.95b.

 48. Jan Novák
  dne 25.1.2015 v 10:29 #

  Dobrý den, prosím Vás typizaci králíků Vss si může nechat provést i chovatel, který není zatím členem klubu Vss?

  Děkuji za odpověď. Novák

 49. Pilař
  dne 28.1.2015 v 06:43 #

  Informace pro všechny členy a hlavně pro ty co nemají uhrazeny pohledávky na rok 2015,členský příspěvek ja 150,-kč. PF

 50. Jirka-registrator
  dne 4.2.2015 v 13:43 #

  Dobrý den pane Novák.Do ted jsem čekal,jestli vam někdo kompetentní z vedení klubu odpoví,nestalo se, tak to beru na sebe.Typizaci provadíme na specialní výstavě u samcu oc.94,5 a u samic 94b. Typizaci si muže nechat provest i nečlen klubu, pokud bude mit nekoho poblíž, který provádí typizaci, ale podle mě pro neklubaře je to bezpředmětné. Tímto vás chci oslovit, zda nechcete vstoupit do klubu, což by jsme rádi uvítali. Podle mě i pro mě je typizace důležitá.Pokud se chcete ještě něco zeptat, můžete mě kdykoliv kontaktovat a rad vam odpovim na dotazy. Kontakty na mě, e-mail i mobil najdete na stránkách.Mějte se hezky, at se daří.S pozdravem Šubr J. registrator

 51. Pavel Knížek
  dne 26.2.2015 v 07:41 #

  Dobrý den-zdravím po delší odmlce všechny přátele z našeho klubu.Měl bych tento chovatelský dotaz do diskuse.Pro získání nové krve do svého chovu jsem koncem roku 2014 zakoupil od chovatele E. LAUMERA ze SRN 2 samečky a 1 samičku našeho plemene.Zvířata jsou z března 2014 a v době mojí návštěvy nebyla ještě oceněna, což bych celkem pochopil.Po delší korespondenci s tímto chovatelem se mi od něj podařilo získat údaje o rodičích a prarodičích z obou stran, ovšem bez jejich ocenění.Když jsem toto urgoval, zaslal mi p. Laumer výpis předků mojich nových „posil“, ovšem s tím, že celá řada z nich nebyla nikdy vystavována a tudíž ani oceněna.Ptám se proto, je-li možné v SRN registrovat mláďata po neoceněných rodičích.Pokud ano, tak nechápu, proč k nim upíráme neustále obdivné pohledy a dovážíme neustále chovný materiál o jehož rodokmenové hodnotě vlastně nic nevíme a hrajeme vlastně vabank, v očekávání, co z toho vypadne.Jsem si samozřejmě vědom, že genotyp i fenotyp odchovaných mláďat je závislý i na kvalitě připařovaného partnera z mého chovu.Je mi jasné, že každá země a její chovatelský svaz a možná i kluby mají svoje vlastní stanovy a směrnice, ale co vede německé chovatele k těmto přístupům a proč nelze tyto postupy sjednotit alespoň v rámci Evropy a EU, v níž se řeší daleko nepodstatnější záležitosti.Není to také tím, že se naši zástupci v nejvyšších chovatelských orgánech v Evropě nedokáží prosadit?Všichni také víme, že v SRN se při výstavách rozdávají body i králíkům, kteří po importu k nám obdrží od našich posuzovatelů řádově o 1.5-2 body méně.To bych ještě bral a preferoval bych samozřejmě chovnou hodnotu zvířete.Ale kde je a bude-li vůbec někdy možná možnost spravedlivého posouzení zvířat našich chovatelů a zvířat chovatelů ze SRN /a nejen odtud/.Byl bych rád, kdyby mi na tento dotaz reagovali členové našeho klubu, a to i ti, kteří zvířata nikdy neimportovali.Samozřejmě ocením i názory a zkušenosti všech známých majitelů importů v našem klubu.Možná bude jejich zkušenost s různými chovateli i přínosná pro další chovatele, přemýšlející o importu.Ještě jednou zdravím všechny členy a těším se na odpovědi.Pavel Knížek.

 52. mmartinec
  dne 4.3.2015 v 12:07 #

  Váš dotaz je hodně složitý, je to mnoho otázek. Ovšem každý zkušený chovatel (po několika letech praxe) si na ně pak dokáže odpovědět sám.
  Předně nekupuje body ale konkrétní zvíře s vlastnostmi které potřebuje v chovu. Vss je původem německé plemeno s obrovskou základnou a jejich názory na standard jsou prioritní.Samozřejmě že ani tam nejsou všichni dokonalí.Dokonce ani v jednotlivých spolkových zemích nemají stejný pohled a zvyklosti. O přesných podmínkách jejich registrace nemáme přehled, podstatná je ale odpovědnost každého chovatele, který to zpravidla dělá nejlépe jak umí a pak o tom víme i u nás a proto si jeho králíka vybereme To jestli bába byla nebo nebyla na výstavě je nepodstané – podstatné je že se tomu chovateli, třeba Edmundovi, líbila a použil ji v chovu a nám se jeho potomstvo líbí.
  A nějaké sjednocování – jsou i podstatnější věci nesjednocené, a o ujednocení v králíkách tak jak si představujete se nikdo nesnažil (jen na EV to trochu funguje – ale stejně s výhradami)a není to jednotné ani v jiných zemích EE.A že by si 150 000 německých králíkářů dalo od někoho mluvit do posuzování na německých výstavách? …. Pěkné Vss přeje M. Martinec

 53. Pavel Knížek
  dne 4.3.2015 v 18:34 #

  Zdravím předsedu a děkuji za obsáhlou a vyčerpávající odpověď na moje otázky.Tyto dotazy jsem položil abych se eventuelně něco dozvěděl ze zkušeností a názorů chovatelů našeho klubu.Samozřejmě vím, že jedna věc je exteriér zakoupeného zvířete a druhá věc jeho rodokmenová hodnota, kterou samozřejmě upřednostňuji.Takže s napětím očekávám, co importovaná zvířata dají spolu s mými králíky a vím, že je to běh na dlouhou trať.A ještě jednou děkuji za vyslovené přání k odchovům.P. Knížek.

 54. Pilař
  dne 25.3.2015 v 13:12 #

  …….!?!…..

 55. mmartinec
  dne 25.3.2015 v 18:34 #

  Vlastníš mobilní telefon?Máš i telefonní čísla? Nebo se chceš předvádět?

 56. Pilař
  dne 26.3.2015 v 07:01 #

  Mobilní telefon vlastním,telefoní čísla mám,ale je mi to houby platné když volaný mi telefon nezvedá.
  Předvádět se,to snad nemyslíš vážně. PF

 57. Otakar Janeba
  dne 27.3.2015 v 12:07 #

  Vážení situace je „vážná“ zkroťme ale emoce a věřím, že v sobotu tj. zítra 28.3.2015 „Ročenku 2014″ dle informace od předsedy Klubu budeme mít na stránkách. Já mohu posoudit, jak je to obtížné, ale kdo si vezme funkci měl by plnit povinnosti z ní vyplývající. Chci být dále nápomocen, ale současný stav mě to opravdu neumožňuje. Janaba

 58. mmartinec
  dne 24.5.2015 v 05:03 #

  Dnes 24. května slaví výnamné životní jubileum, 85. narozeniny významný chovatel Vss Alois Tecl z České Bělé. Do dalších let mu chci za Klub popřát pevné zdraví a mnoho úspěchů nejen v chovu Vss. Vytrvalost a životní optimismus př. Tecla jsou pro mě příkladem. M.Martinec

 59. Tomáš Andrle
  dne 18.8.2015 v 18:53 #

  Vážení přátelé,dovoluji si Vás tímto pozvat na přátelské setkání členů Klubu chovatelů Vss spojenou se schůzí výstavního výboru speciální výstavy 2015.Setkání se uskuteční v sobotu 5.9.2015 od 14 hodin v prostorách výstaviště v Lysé nad Labem.Zváni jsou všichni členové a samozřejmě i případní zájemci o členství v klubu.Tomáš Andrle

 60. Pilař
  dne 23.10.2015 v 12:09 #

  Vážení přátelé,blíží se konec roku a speciálka našeho klubu pomalu klepe na dveře.Věřím,že se na naší výstavě sejdeme v hojném počtu.
  P.s.Pro zapomnětlivé,5 členů nemá uhrazen členský příspěvek na letošní rok.
  Zapátrejte v paměti….

 61. Andrle
  dne 1.11.2015 v 05:42 #

  vážení přátelé,blíží se nám termín naší speciálky.Jen připomínám termín uzávěrky je 6.11.2015.Přihlášky zasílejte na adresu Tomáš Andrle,Morašice 149,569 51 nebo na emailovou adresu t.andrle@email.cz.U prodejných zvířat uveďte Vaší cenu,já k ní přidám manipulační poplatek.S přáním hezkých dní a těším se na Vás na speciálce…Tomáš Andrle

 62. Andrle
  dne 5.11.2015 v 05:14 #

  Dobrý den,ke včerejšímu datu(4.11) byly přijaty přihlášky následujících chovatelů(řazeno náhodně):Blažej,Deml,Tecl,Foltýn,Beneš,Heller,Daňhel,Malý,
  Křemeček,Caha,Plašil,Dr.Vojtěch,Novotný,Holaj,Novák Vl.,Moucha,Kuta,Škop,
  Vavruška,Šubr…již je přihlášeno přes 200 ks králíků…Termín uzávěrky se blíží…Pěkný den a víkend…Tomáš Andrle

 63. Andrle
  dne 15.11.2015 v 15:12 #

  Hezký večer,
  na „speciálku“ je přihlášeno 425 králíků od 39 vystavovatelů..Přeji Všem pěkný večer a těším se v Týništi nad Orlicí…Tomáš Andrle

 64. Novotný
  dne 1.12.2015 v 17:03 #

  Všechny Vás zdravím.
  Potřebuji zjistit typizaci u králíka z klece 300,
  C 3 – 5 S 1131.Někdo už v pátek sebral lístek.
  Nevím, u koho končí typizace, jestli u Mirka nebo
  Jirky. Tak mi ji zjistěte. Děkuji.
  S pozdravem Josef

 65. Pilař
  dne 18.12.2015 v 11:47 #

  Vážení přátelé,rád bych všem členům klubu popřál klidné vánoce,hodně štěstí,zdraví a kvalitní odchovy v roce 2016
  František Pilař

 66. Andrle
  dne 24.12.2015 v 12:15 #

  Vážení přátelé,chci na tomto místě poděkovat Všem jež se podíleli na přípravě a organizaci specíální výstavy 2015.Za výbor klubu i jménem svým přeji krásné Vánoce,pevné zdraví,kupu štěsí a životního optimismu v roce 2016…Tomáš Andrle

 67. Pilař
  dne 25.1.2016 v 07:44 #

  Dobrý den,upozornění pro členy kteří mají zájem o uhrazení čl. příspěvku na letošní rok.
  Nezasílat platby na účet,proběhne změna banky.Žádám ty kteří budou chtít hradit čl. příspěvek tak složenkou na moji adresu a pouze na letošní rok.Žádné platby dopředu.
  Děkuji František Pilař

 68. Gabriela Pilařová
  dne 21.2.2016 v 19:41 #

  Dobrý den všem,
  níže uvádím odkaz na fotografie z 38. speciální výstavy.

  http://citaria.rajce.net/Tyniste_n.O._27.11.2015_Specialni_vystava_klubu_Vss

  Hezký večer
  Gabriela Pilařová

 69. Pilař
  dne 14.4.2016 v 11:33 #

  Vážení přátelé,jsem rád,že se Vám vedou odchovy a z nových přírustků máte radost.
  Jinak k radosti toho moc není.

 70. Šubr
  dne 14.4.2016 v 22:00 #

  Zdravim kolegy klubaře.Situace je vážná i zoufalá, proto se touto cestou obracim k vam členum,a chtěl bych od vas vyjadření k teto situaci.
  Výbor klubu nefunguje jak má, je půle dubna a ročenka opět nikde, přitom jsme si dali termín do konce února, článek v časopise Chovatel opět nic, tak nevim, nejlepší bude odvolat celý vybor a nebo ty co nedělají to co mají na starost. Nerozumim těm co se nacpali do vyboru a tim to zvadlo,jestli se chtěji jen zviditelnit a zodpovědnost žádná? Já si taky plním registraci tak jak mam a nikdo mě nemusi buzerovat, dělám to proto že to chci, a Franta- pokladnik taky bez problemu, tak nevim proč jsou ty lidi ve funkcich, když nejsou do tahu.
  Pokud se to nezmění, tak v tomto složení vyboru nehodlam zůstávat.
  Tato situace v klubu je nejhorší co pamatuju a je to ostuda.
  Těch co se to tyká nereaguji, nemají zájem o komunikaci, tak nevim jak z tyhle situace ven a co dělat.Nechci bezduvodně rozeštvat klub, ale tahle situace se musí vyřešit, abychom vubec uspořadali specialku.Jirka

 71. Janeba Otakar
  dne 16.4.2016 v 04:57 #

  Vážení přátelé, členové Klubu předem vás co nejsrdečněji zdravím

 72. Janeba
  dne 16.4.2016 v 05:32 #

  Vážení přátelé, omlouvám se a pokračuji, článek jsem začal a přerušil, protože jsem potřeboval neodkladně něco zařídit, takže ještě jednou vás srdečně zdravím. Jako člen výboru Klubu reaguji na článek Jirky a rovněž musím konstatovat, že situace s „Ročenkou“ je neutěšitelná. Já jsem ročenku zpracovával několik let a to jsem ji ještě množil, skládal, nadepisoval obálky a poštou rozesílal vám všem, takže nejlíp mohu posoudit kolik to vyžaduje času. Dnes se pouze odklikne na počítači a je každého z nás, jak se k ní dostane. Podklady tj. vyhodnocení soutěží, výstav a pod. opět vzorně, přehledně a včas /prosinec 2015/ zpracoval př. Molič, za což mu touto cestou děkuji. Je potom ostuda, když Tomáš jeho práci prakticky znehodnotí, včas nezveřejní v ročence, protože v půli dubna od speciálky uběhlo 5 měsíců a výsledky se stávají neaktuální. Sám jsem situaci projednával s předsedou př. Martincem, naposledy tento čtvrtek a i on je roztrpčen, že Tomáš mu nebere telefon, nereaguje na emaily, zpátky se neozve a je nedostupný. Chápu, v životě se může stát cokoli, ale potom se neschovávám, ale chybu se snažím co nejdřív napravit, a ne jenom se vymlouvat, nejsme přeci malí kluci. Na výborové schůzi 24.1.16 slíbil její vydání do konce února /zda 2016, řečeno nebylo/. Nechtěl bych být v kůži jednatele, který má být ten, kdo klub táhne. Jak se podívá do očí členům klubu, kteří v klubu jsou několik let, pro klub něco za tu dobu udělali, plní si povinnosti, registrují, vystavují, platí členské příspěvky, jezdí na speciálku, zúčastní se členské schůze. Připojuji se k Jirkovi, je potřeba situaci řešit, protože za chod klubu je odpovědný celý výbor. Ještě jednou vás srdečně zdraví Ota

 73. Josef Novák
  dne 17.4.2016 v 20:24 #

  Zajímalo by mne, kdo je zodpovědný za zveřejnění výsledků naší speciálky v časopise Chovatel.

 74. Šubr
  dne 18.4.2016 v 21:24 #

  Ahoj Josef. Čekal jsem jestli ti někdo odpovi na tvůj dotaz, ale nestalo se, asi se bojí, tak ti odpovím já. V lednu na výborovce bylo řečeno, že članek z klubovky dají do časopisu předseda nebo jednatel, to je jedno jak se mezi sebou dohodli, ale podstatne je to, že tam článek nebyl.
  Bylo by dobré dávat zápisy ze schůzí,(pokud jsou)na klubové stránky, aby členové věděli co se děje a kdo za co zodpovídá, a hlavně kdo co má dělat, jinač se z toho srabu nevyhrabem.
  Snad ti to stačí a zdravím všechny členy klubu, at se vám daří. Jirka

 75. Josef Novák
  dne 21.4.2016 v 15:52 #

  V úterý 19.4.2016 jsem poslal Jiřímu Šubrovi doklady k registraci a dnes, 21.4.2016 jsem je dostal potvrzené. Jiří byl jen o jeden den pomalejší, než když jsem si před rokem poslal rodokmeny sám sobě. Na poště jsem si koupil známky a nalepil je na obě obálky. Jednu obálku jsem vložil do té druhé, předal je poště a druhý den jsem měl rodokmeny doma.
  Jirko, děkuji a mám radost že přece jen náš klub funguje!

 76. Novotný
  dne 5.5.2016 v 09:55 #

  Zdravím všechny přátele v klubu.
  Stále čekám na ročenku nebo na vyjádření Tomáše proč stále není, z jakého důvodu. Zda je pravda, jak napsal p. Janeba, že se na ni i na nás členy vy…
  Je možné, když nereaguje, že může mít vážné problémy.
  Je potřeba to zjistit, jaký je skutečný důvod. Proto prosím p.Jardu Beneše, aby byl tak hodný a zjistil současný stav a informoval členy klubu.
  Jsem rád, že Jirka Šubr a Franta Pilař si plní dobře povinnosti, jinak by jsme byli všem pro ostudu!
  Když dělal Otík jednatele, našli se chovatelé, kteří měli k jeho práci výhrady. Přátelé zlatej Otiček.
  To jěště dělal spoustu práce za druhé.
  Pozdrav všem členů klubu přeje Josef

 77. Pilař
  dne 12.5.2016 v 11:33 #

  Dobrý den,držím se zásady kdo nic nedělá nic nezkazí.Přesto si ale myslím,že ročenka 2015 jak je předkládána neni hodna postavení a hodnoty našeho klubu.

 78. Šubr
  dne 13.5.2016 v 09:03 #

  Zdravim členy klubu.
  Plně podporuji Frantu Pilaře, sice ,veledílo, ročenka je na světě ale ve velmi chudem vydání, nevim co na ni bylo tak složiteho, že to trvalo jednateli až do května ji vyhotovit, myslim si ,že si členové klubu nezaslouží obdržet tak odfláknutou ročenku. Na konci ročenky se nam jednatel omlouvá, že musí pracovat a vydělávat peníze,to většina z nás taky a plníme si svoje povinnosti, to mu nežeru.
  Nejlepší bude,když jednatel zváží setrvání ve funkci,protože na to nemá, dokud je čas.Ja to říkám nahlas, stejně většina si to taky myslí. Je to na zvážení nás členů do příští členské schůze.
  Přeji nám všem úspěšný chovatelský rok a at už se podobné situace neopakuji. Jirka

 79. Šubr
  dne 26.5.2016 v 13:42 #

  Zdravim klubaře.Přišel mě e-mailem od přítele Režoni ze Slovenska klubovy zpravodaj a mužu s klidem říct, kam se na ně hrabeme. Machrujeme jak jsme početny a silny klub a nejsme schopni udělat pořadnou ročenku. Nic naplat, někteří členove vyboru nechtejí a nemají zájem komunikovat, asi jsou se situací spokojeni, já už nemam chut na někoho tlačit,tak chci clenum jen připomenout až budou volby aby si pořadně rozmysleli koho volit, protože když nepřijde změna ve složení vyboru tak to mužem opravdu zabalit.
  Pokud někdo budete mit zájem o Slovensky zpravodaj, tak mě napište, ochotně vam ho přepošlu e-mailem.
  Všem přeji pěkné odchovy a s klubem pevné nervy. Jirka

 80. Šubr
  dne 7.7.2016 v 13:34 #

  Oznamuji smutnou zprávu, že nás navždy opustil zapálený králíkář, chovatel králíků Čv a Vss přítel Cezar z Polska. Čest jeho památce. Jirka

 81. mmartinec
  dne 8.9.2016 v 19:36 #

  Blahopřání k úspěchům na CVMK Olomouc

  Mistrem ČR se stal J.Novotný za 380,0 bodů (29. linie), čestné ceny získali J. Kovařík (17.linie)a J.Malý – obě kolekce 378 bodů. Celkově bylo vystaveno na 100 Vss, převaha 80% klubových. Dost dobrý.

 82. mmartinec
  dne 8.9.2016 v 19:41 #

  Výborová schůze Klubu chovatelů Vss
  Připomínám termín výboru v areálu výstaviště Týniště v neděli 25.9. od 9,00, doufám se zde všichni potkáme.

 83. mmartinec
  dne 11.9.2016 v 19:21 #

  Pozvánka – výlet na 19. ADSC schau FRANKENTHAL
  V sobotu 22.10. pořádají naši kolegové německou speciálku – pro opravdové specialisty (katalogy z minulých výstav máte k dispozici zde na stránkách, je co 2 roky) se nabízí možnost ji navštívit (tam a zpět cca 1500 km), podle zájmu zajistíme dopravu vhodně prostorným vozidlem. Přihlášky a dotazy na můj mail neb mobil do konce září.

 84. mmartinec
  dne 17.10.2016 v 20:51 #

  je na místě připomenout dobu přihlášek na 39. speciálku do Týniště – nově zde máte přihlášku ve wordu ke stažení, můžete jen vyplnit a mailem poslat Tomášovi. Kolegové ze slovenského Klubu přislíbili 30 Vss, zájem je z Polska – už se taky těšíte? mm

 85. KUSMIERZ
  dne 18.10.2016 v 17:33 #

  Dobrý den všem vybrat, samozřejmě, do okamžiku, kdy lhůta pro podání králíkům? Zdravím Ireneusz Kusmierz
  Udostępnij

 86. mmartinec
  dne 23.10.2016 v 06:30 #

  Napiš nám mailem (pro Martinec nebo Andrle), mail pro Vas se vratil nedoručeny.MM

 87. mmartinec
  dne 30.10.2016 v 21:32 #

  Tak do Týniště je přihlášeno cca 480 Vss, máme se opět na co těšit. Teď je termín přihlášek na CV Lysá – termín konání o týden později tj. 19.11. – i tam se jistě ukážeme.
  Srovnání nákladů (4 ks v Týništi 160 – na CV 440)není sice pro CV optimální, ale i CV má své výhody. Hodně zdaru.MM

 88. Gabriela Pilařová
  dne 20.11.2016 v 20:43 #

  Dobrý večer všem,

  fotografie ze speciálky 2016 jsou ke shlédnutí na uvedeném odkazu:
  http://citaria.rajce.idnes.cz/Tyniste_n.O._11.11.2016_Specialni_vystava_klubu_Vss/

  Příjemné pokoukání
  Gabriela Pilařová

 89. novotný
  dne 6.12.2016 v 17:21 #

  Dobrý večer, zdravím všechny klubaře.
  Rád bych věděl, kde jsem skončil v mistrovství klubu,
  když mám 568 bodů.Emailem jsem po výstavě upozornil Tomáše, že je v katologu asi chyba.
  Ten mi pouze opověděl, že o tom ví a na schůzi to čteno správně! No a stejně se to dá na stránky klubu..
  Snad se najde někdo v klubu, který mi odpoví.
  Krásné prožití svátků vánočních a do nového roku pevné zdraví Vám všem klubařům přeje Josef

 90. mmartinec
  dne 15.12.2016 v 20:08 #

  Máš pravdu, omlouvám se, s 568 body jsi na 7. místě – v Týništi při psaní výsledků do Katalogu pro tiskárnu nebyl zahrnut Tvůj výsledek z celkové výsledkové listiny kterou jsem měl pak pro vyhlášení na členské chůzi Klubu. Tento nedostatek jsem zjistil až po Tvém upozornění zde v diskuzi. Ještě jednou se omlouvám.Hodně dalších úspechů v chovu – zdraví M.Martinec

 91. Juliána
  dne 22.12.2016 v 10:46 #

  Dobrý den,
  sháním akutně samici VSS, letošní, klidně čerstvé odstávče. Přišli jsme o samičku, kterou dcerka venčila na postrojku a starala se o ni. Byla to chovná samice VSS a já jsem špatně v mraze dovřela petličku od králíkárny. Máme na Vánoce smutek. Předem díky!
  Julie Ledvinková, Beroun – volejte! 774 774 149

 92. martinecm
  dne 24.3.2017 v 19:50 #

  Děkuji za reakce k ročence – příště to bude možná lepší. Pro zvídavé – příloha je v rubrice speciální výstavy – výsledky 2016.
  A prosba pro ty kdo by chtěli pomoci: pokud byste měli doma klubové dokumenty (zpravodaje, katalogy výstav) z let 1970 až 1980 tak mě to dejte vědět – pro přípravu „oslav“ 50. výročí založení Klubu bychom to potřebovali – pro zajímavost:kompletní klubové dokumenty z let 1967 až 69 mám k dispozici.
  Příjemné a v chovu úspěšné jaro přeje M.Martinec

 93. mmartinec
  dne 20.9.2017 v 09:40 #

  Blahopřání k úspěchům v Lysé
  Tomášovi Andrlemu k titulu Mistr ČR (kolekce 380b), J.Demlovi k čc (379b) a E.Němečkovi k čc (379b a 96 bodů na samici), Klub o sobě dal opravdu dobře vědět – Dík za reprezentaci.

 94. Helena
  dne 5.10.2017 v 10:28 #

  Nabízím samici Vss, tel: 776 252 078, UL.

 95. mmartinec
  dne 17.10.2017 v 21:10 #

  Měl by někdo ročenku 1990? – ostatní od roku 77 mám, katalogy nemám ze 70. let dík za mail nebo tel – mm

 96. Gabriela Pilařová
  dne 7.1.2018 v 10:11 #

  Dobrý den všem,
  fotografie ze speciálky 2017 jsou ke shlédnutí na uvedeném odkazu:

  https://www.zonerama.com/citaria/Album/3991932

  Přijemné pokoukání
  Gabriela Pilařová

 97. Kuśmierz
  dne 5.2.2018 v 16:36 #

  Ahoj, kdo sbírá prémie za klub vss 2018. Pozdravjt Irek Kuśmierz

   

 98. Andrle
  dne 6.2.2018 v 10:53 #

  Ahoj Irek, jsem rád, že jsi se ozval a zároveň Ti přeji Vše nejlepší do roku 2018 .Příspěvky stačí zaplatit na letošní výstavě.
  S přáním pěkných dní…. Tomáš Andrle

 99. Kuśmierz
  dne 6.2.2018 v 20:18 #

  Ahoj Thomas. Zaplatil jsem za 2018 rok prostě nepamatuji nikoho :) . Potřebuji doklad o zaplacení. pozdravy

 100. Andrle
  dne 7.2.2018 v 20:01 #

  Ahoj Irek, obrať se na Františka Pilaře. Napiš mu email na frantisek.pilar@seznam.cz a řekni mu co potřebuješ. Já mu ještě zavolám ať o Tobě ví. Tak ať se daří chov. Zdravím Tomáš Andrle

 101. Tomáš Andrle
  dne 11.3.2018 v 17:12 #

  Vážení přátelé,
  v sekci Ročenky je umístěna „Ročenka 2017″.

  S přáním pěkných dní… Tomáš Andrle

 102. Andrle
  dne 20.3.2018 v 18:05 #

  Dnes 20.března slaví významné životní jubileum,85. narozeniny náš velký kamarád a významný chovatel Vss „Pepa“ Molič z Neštěmic. Do dalších let mu chci popřát pevné zdraví a mnoho úspěchů nejen v chovu Vss. Ať jeho vytrvalost a životní optimismus jsou pro nás příkladem. Tomáš Andrle

 103. Tomáš Andrle
  dne 8.8.2018 v 20:14 #

  Vážení členové, zdravím Vás všechny v období vrcholícího letního počasí a připomínám termíny uzávěrek na CVMK Olomouc(17.8) a Evropské výstavy v Dánsku(15.8).Vyzývám všechny členy k účasti na uvedených výstavách. S přáním hezkých dní Tomáš Andrle

 104. M.Martinec
  dne 8.9.2018 v 19:30 #

  gratulace k výsledkům našich Vss na 48. CVMK Olomouc:
  Mistr ČR – Emil Němeček za kolekci 379,5 bodu, Pohár Klubu pro nejlepší kolekci Vss
  šampion ČR – samec S 342 Pepy Novotného
  čestná cena – T. Andrle za kolekci 379,0 bodu
  Vše posuzoval Honza Vican, za Klub se dále CVMK zúčastnili M. Heller, F. Pilař,Zd. Foltýn, R. Jedlička,J. Malý a V. Vavruška. Dík za reprezentaci Klubu – M. Martinec

 105. Tomáš Andrle
  dne 7.11.2018 v 20:22 #

  Hezký večer, blíží se termín uzávěrky přihlášek na „speciálku“. Musím ocenit členy jež poslali přihlášku nejdříve…1,přítel Tecl..2,př.Heller a pomyslné stupně vítězů doplňuje 3,př.Šťovík…za výbor se těším na další přihlášky…jen tak dále…Tomáš Andrle

 106. mmartinec
  dne 12.11.2018 v 06:59 #

  Nejvýznamnější chovatelská akce – EV Herning – je za námi- našich 12 Vss se tam vůbec neztratilo – ocenění 95 až 96,5 bodu – nejvýše dosáhl Jarda Malý – blahopřejeme.
  Nejsou to sice body jako fenomenální úspěchy Tomáše Červinky u králíků zakrslých (98 a 97,5 bodu, 4 tituly EŠ a 4 EM) nebo Petra Sirotka za Hoč 97 bodů a evropský šampion (SUPER – GRATULACE), ale Vss se v konkurenci 3. nejpočetnějšího plemene ukázali pěkně a již jsou i pozitivní reakce ze zahraničí. Teď Lysá a speciálka,už se můžeme na další akce, M.Martinec

 107. Tomáš Andrle
  dne 27.11.2018 v 21:34 #

  Hezký večer,
  na speciální výstavu 2018 je přihlášeno 467 králíků Vss a v ukázkové expozici 3 králíci Fs.Těším se na Vás příští týden…Tomáš Andrle

 108. Tomáš Andrle
  dne 23.12.2018 v 16:10 #

  Příjemné prožití vánočních svátků, zdraví, štěstí a mnoho chovatelských úspěchů v novém roce 2019 přeje Tomáš Andrle.

 109. Tomáš Andrle
  dne 29.4.2019 v 17:23 #

  Významná životní jubilea členů Klubu králíků Vss
  Klub králíků Vss má v tomto období ve svém středu řadu jubilantů a rádi bychom jim jménem výboru klubu i ostatních členů popřáli zdraví a úspěchy v chovatelství i rodinném životě.
  Na přelomu roku oslavil šedesátiny dlouholetý úspěšný chovatel všech druhů zvířat, posuzovatel králíků a odborný poradce chovu Miroslav Caha z Brtnice, kde se výraznou měrou podílí na organizování chovatelského života na Vysočině. V únoru oslavil své pětasedmdesátiny přední jihomoravský chovatel Vss Emil Němeček z Horních Bojanovic. Dalším je posuzovatel králíků z obce Hutisko-Solanec Josef Ulrych, jinak zpěvák a tanečník moravského folkloru, který své pětapadesátiny oslavil v březnu. Krásné šedesátiny slaví v dubnu předseda Klubu Vss, funkcionář ÚOK, posuzovatel králíků MVDr. Miloslav Martinec, známý v široké chovatelské veřejnosti i mimo ni. Sedmdesáté narozeniny slaví tři velcí přátelé, kteří v klubu již přes dvě desítky let spolupracují, vystavovali již na speciálkách v Chocni, Plačicích i nyní v Týništi nad Orlicí. Všichni znají i rodinné příslušníky. První slavil na konci března Zdeněk Foltýn, chovatel z jihomoravských Dubňan. Přejeme mu návrat do normálního života po operacích kolenních kloubů. Druhý Otakar Janeba bude slavit na svátek čarodějnic v rodinné hospodě v Ohrobci, v obci kde také starostuje. Třetím je Miroslav Heller, chovatel všech zvířat z Mladoboleslavska, kde oslava proběhne v měsíci květnu. V červnu oslaví také šedesátiny Ladislav Janeček ze středomoravské Litovle.
  Všechny, ačkoli každý z jiného konce republiky, spojuje láska ke zvířatům, přátelský vztah ke svým kolegům chovatelům, ale i skromnost, pracovitost a dobrá nálada. Všem těmto chovatelským nadšencům přejeme ještě jednou hlavně zdraví, trpělivost, štěstí a spokojenost.
  Výbor Klubu králíků Vss.

 110. mmartinec
  dne 7.11.2019 v 19:33 #

  Blahopřání k významnému úspěchu na INTERKANIN ve Slovinsku pro Jardu Malého z Brna, který po zistu mistrovského titulu z Přerova dostal důvěru pro reprezentaci a jeho kolekce Vss byla na 4.místě ze všech plemen a nejlepší králík pak 97 bodů.
  Skvělý mezinárodní úspěch! Dík za reprezentaci Klubu.
  MM

 111. Novák Josef
  dne 8.12.2019 v 21:27 #

  Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, kdy budou dostupné výsledky ze speciálky 2019. Děkuji Novák

 112. Josef Novák
  dne 15.12.2019 v 18:59 #

  Dotaz na výsledky speciálky 2019 napsal můj jmenovec, kterého tímto srdečně zdravím. Josef Novák, člen Klubu vss.

 113. Jiří Šťovík
  dne 22.12.2019 v 16:29 #

  Veselé vánoce,hodně zdraví a šťestí v Novém roce přeje Jirka Šťovík.

 114. Miroslav Caha
  dne 25.12.2019 v 10:55 #

  Krásné prožití vánočních svátků, mnoho zdraví, štěstí a chovatelských úspěchů Vám všem přeje v roce 2020 – Mirek Caha

 115. Králíkář
  dne 28.12.2019 v 09:38 #

  Dobrý den,

  koncem letošního roku se nám podařilo spustit nové internetové stránky na zaběhlé doméně http://www.kralikar.cz. Stránky jsou hodně navštěvované a máme zde na úvodní stránce plochu pro Plemena králíků. Rozhodl jsem se Vás oslovit jako zástupce Vašeho klubu, jestli nemáte zájem zviditelnit své plemeno. Je zapotřebí napsat popis plemene, standart a nějaké Vaše fotografie (může doplnit i zkušenostmi s chováním, historie klubu atd.)

  Bude to velice dobrá reklama pro Vámi chované plemeno a navíc je zveřejnění zcela ZDARMA!

  V případě zájmu prosím o Vaši odpověď a kdy by jste zaslal případné informace.

  Přeji pěkný den

  Váš KRÁLÍKÁŘ

 116. mmartinec
  dne 6.2.2020 v 20:25 #

  Dnes slaví významné životní výročí jeden z nejvýznamnějších chovatelů Vss ing. Josef Novák z Brtnice,dlouholetý chovatel s neobyčejným zootechnickým cítěním, který odchoval mnoho krásných stříbrňáků s nimiž získal řadu titulů a který se po léta aktivně podílí na klubové činnosti.
  Jménem členů Klubu přeji pevné zdraví a ještě mnoho krásných králíků po řadu dalších let!
  M.Martinec

 117. Jiří Ehrler
  dne 15.4.2020 v 20:03 #

  Chci jen poopravit údaje o mne uvedené v ročence, Správně mám příjmení Ehrler,to samé je i v emailové adrese Jiri.Ehrler@seznam.cz a adresa je Horní 209. S pozdravem Jirka Ehrler

 118. mmartinec
  dne 19.4.2020 v 19:46 #

  V těchto dnech slaví osmdesátiny významný člen Klubu, předseda Kontrolní komise a bývalý předseda ZO Týniště nad Orlicí dr.Jaroslav Vojtěch, který má velkou zásluhu na našich výstavách v posledním desetiletí.
  Přejeme do dalších let tolik potřebné zdraví a pak i krásné odchovy Vss
  za Klub M.Martinec

 119. mmartinec
  dne 21.5.2020 v 06:54 #

  Blahopřání
  V nejbližších dnech se dožívá neuvěřitelně krásných devadesáti let Alois Tecl z České Bělé, po několik desítek let úspěšný chovatel a vystavovatel Vss.
  Za členy Klubu přeji především hodně zdraví a radosti ze života, rodiny i chovu.
  M. Martinec

 120. Tomáš Andrle
  dne 23.9.2020 v 18:23 #

  Vážení přátelé,
  s ohledem na epidemiologickou situaci(a nejasný další vývoj) se výbor klubu Vss rozhodl letošní speciální výstavu v Týništi nad Orlicí zrušit. Naplánovali jsme jednodenní setkání(když to COVID umožní) s výstavou a posouzením králíků na středu 28.10.2020 od 8-16 hodin na výstavišti v Litomyšli(T.G.Masaryka 1253).Uzávěrka přihlášek 15.10.2020 na adresu t.andrle@email.cz či na Tomáš Andrle, Morašice 149,56951. Výbor tuto výstavu vyhlašuje jako nesoutěžní.

  S přáním hezkých dní… To máš Andrle

 121. mmartinec
  dne 30.9.2020 v 19:49 #

  Drazí přátelé,
  situace se mění opravdu každým dnem. Teď (středa)nevíme jak bude na víkend (výstava Moravy a Slezska) a co za měsíc?
  Každopádně se budeme těšit na doufám příjemné setkání na čerstvém vzduchu v Litomyšli 28.10.- snad na to budou podmínky, chuť i nálada,
  zdraví M.Martinec

 122. mmartinec
  dne 7.10.2020 v 18:10 #

  Situace se komplikuje – už i us-prezident – teď se začnou evidovat naopak ti kdož to zatím nechytli.V Litomyšli se těžko potkáme – mě manželka nikam nepustí!
  Hodně štěstí a držte se.
  MM

 123. mmartinec
  dne 20.10.2020 v 08:52 #

  Tak už je to jasné každému – v Litomyšli se neuvidíme!
  V naději jsme na CV Lysá – přihlašme tam co nejvíc kolekcí – i když se neuskuteční, budou přihlášení Vss pozitivním argumentem.
  Těšme se na lepší chovatelský příští rok. M.Martinec

 124. Jan Caisek
  dne 21.12.2020 v 14:15 #

  Dobrý den,
  chtěl bych touto cestou všem chovatelům popřát hezké prožití Vánočních svátků, hlavně ve zdraví, což je v této době asi to nejdůležitější. Dále šťastné vykročení do Nového chovatelského roku a doufám, že nadcházející rok k nám bude vlídnější než ten uplynulý. Těším se snad na brzkou shledanou.
  S pozdravem Caisek

 125. Tomáš Andrle
  dne 24.12.2020 v 06:29 #

  Krásné prožití vánočních svátků, pevné zdraví, hodně štěstí a očekávání světlých zítřků v novém roce 2021 přeje Tomáš Andrle
  P.S. Ať se v příštím roce co nejdříve všichni setkáme…

 126. mmartinec
  dne 11.2.2021 v 21:10 #

  Samé smutné zprávy – v úterý náhle zemřel Jan Brábník z Benešova, rozloučení bude pouze v rodinném kruhu. Vzpomínáme.

 127. mmartinec
  dne 5.4.2021 v 06:14 #

  Další velmi smutná zpráva – včera odešel na Věčnost jeden z našich nejvýznamnějších chovatelů pan Alois Tecl z České Bělé, loni oslavil 90, letos měl 45 let let v Klubu. Dlouhá léta byl majitelem P a K chovu Vss a významně ovlivnil chovy u nás.
  Upřímnou soustrast rodině a doufáme, že syn Miloš převezme chovatelskou štafetu i v Klubu.
  Na věky vzpomínáme.

 128. Bernd Dersch
  dne 5.4.2021 v 20:17 #

  Hallo Freunde der Silberkaninchen, ich bin der Sprecher der Deutschen Arbeitsgemeinschaft für Silberkaninchen.
  Ich möchte Euch mitteilen das wir dieses Jahr eine Allg. Silberkaninchenschau ins Leben rufen möchten. Hierzu möchten Wir Euch recht herzlich einladen. Die Meldeunterlagen gibt es auf oben genannter Homepage unter dem link – Meldebogen anderer Schauen -

  Ich wünsche Euch „Gut Zucht“ und viel Gesundheit

  Bernd Dersch

 129. Jirka
  dne 8.4.2021 v 22:38 #

  Zdravím kolegy a kamarády.
  Registrace za rok 2020 je 1551kusů, pro porovnání s rokem 2019 kde bylo 1722 kusů jdeme rok od roku dolu.Jelikož se v loni nekonala speciálka a tím pádem nebyla členská schůze, tak pro letošní rok zůstávají linie jako v roce 2020. Přeji všem hodně zdraví, hodně kvalitních odchovů a hlavně aby se konaly akce na kterých se potkáme s našimi králíky. Jirka- registrátor

 130. mmartinec
  dne 28.9.2021 v 10:07 #

  Blahopřání k výsledků na CV Přerov – Jardovi Malému k titulu Mistr ČR za kolekci 382 bodů a Šampionce 96 bodů, hned za ním jen o půl bodu zůstal Tomáš Andrle.

  A teď se připravit do Litomyšle – už za měsíc je speciálka – připomínáme uzavěrku přihlášek 17.10.
  A pro zajímavost : každý vystavovatel bude mít jídlo a pití 28.10. při výstavě zdarma!

 131. Marketa Č.
  dne 10.10.2021 v 07:30 #

  Zdravim chovatele,
  chtela bych dorazit na vystavu do Litomysle. Nenasla by se tam nejaka samicka na prodej?

 132. mmartinec
  dne 12.10.2021 v 19:14 #

  Přihlášky jsou do 17. a na speciálce Vss bylo vždy dost králíků i na prodej, každý zájemce je srdečně zván, určitě bude návštěva úspěšná.

 133. Mirek Caha
  dne 28.12.2021 v 07:37 #

  Vše nejlepší, hodně zdraví. spokojenosti a chovatelských úspěchů v roce 2022 Vám přeje Mirek Caha

 134. Jenda Caisek
  dne 29.12.2021 v 18:32 #

  Přátelé chovatelé, přeji Vám i Vašim blízkým hodně zdraví a chovatelské trpělivosti v Novém roce. Caisek

 135. mmartinec
  dne 31.12.2021 v 20:30 #

  Přání pevného zdraví, pohody a štěstí pro Vás, zdraví i ve Vašich chovech stříbrňáků a úspěchy v odchovech i na výstavách po celý rok 2022 přeje Váš Míla Martinec

 136. mmartinec
  dne 4.1.2022 v 19:59 #

  Vzpomínka na Pavla Mouchu

  Na konci minulého roku nás opustil ve věku 83 let zákládající člen Klubu Pavel Moucha, jeden z nejvýznamnějších funkcionářů celé klubové historie, řadu let byl předsedou a následně předsedou revizní komise a čestný člen Klubu. Jeho pečlivost, klid a nadhled byl základen klubové činnosti. Navždy budeme vzpomínat.

 137. mmartinec
  dne 16.10.2022 v 18:00 #

  Speciální výstava Litomyšl 22.10.2022 proběhne v podobném časovém rozvržení jako loni – přihlášeno je 220 králíků (téměř o 100 více než loni) od 23 vystavovatelů.

  čekali jsme však větší účast – proto tedy jen na sobotu.

  Zahájení posuzování v 8 hodin (posuzují J. Andrš, P. Řídký a P. Livora), do 12 je posouzeno, pak vyhodnocení soutěží, připraveny jsou ceny jako loni, někdy od 14 hod schůze a ukončení jak se Vám bude chtít.
  Příjemné prostředí chovatelského areálu i bohaté občerstvení je pro nás připraveno péčí Tomáše a jeho kamarádů z Litomyšle.
  Hezké chovatelské setkání v sobotu!

 138. mmartinec
  dne 16.10.2022 v 18:07 #

  Vzpomínka – pro opravdové pamětníky – v sobotu zemřel bývalý člen a majitel P chovu Vss Zdeněk Musil z Brna -Tuřan, ve své době jeden z velmi úspěšných chovatelů, do posledních dnů oddaný chovatel. Kdo ho znali věnujme mu tichou vzpomínku.

 139. Gabriela Pilařová
  dne 28.11.2022 v 17:34 #

  Přátelé, nabízím pro členy i nečleny klubu Vss kalendář s fotkami Vss, ze speciálek od roku 2013. Jak nástěnný, tak stolní. Pokud máte zájem, kontaktujte mě nejpozději 9.12., ať se vše v klidu stihne. Bližší info na mobilu 724822825 nebo emailu info@gabi-foto.cz
  Hezký večer Gabriela Pilařová

 140. mmartinec
  dne 15.12.2022 v 19:37 #

  Další smutná zpráva

  Dnes nás opustil dlouholetý člen Klubu, do posledních dnů aktivní a činorodý chovatel Jarda Holaj. Navždy zůstane v našich vzpomínkách.
  M.Martinec

 141. Gabriela Pilařová
  dne 4.1.2023 v 15:45 #

  Přátelé, lehce se zpožděním. Ale všem členům klubu přeji do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a lásky. A samozřejmě kvalitní a početné odchovy a úspěšnou výstavní sezonu. Gabriela Pilařová

 142. Daněk Rudolf
  dne 15.5.2023 v 14:38 #

  Přátelé,ZO Hlinsko pořádá ve dnech 26-27.8.2023 okresní výstavu králíků,okr.holubů,místní
  drůbeže a exot.ptactva.Pořádáme již mnoho let expozice některých plemen,které významě obohacují
  naší výstavu.V letošním roce jsme se rozhodli a po dohodě s jednatelem klubu Vss byla domluvena
  expozice králíků Vss.Všichni jste zváni zdravě si zasoutěžit o 3 poháry(kolekce,1.0,0,1).Vše
  probíhá v režii ZO Hlinsko.Těšíme se na Vás a Vaše králíky.
  S pozdravem.Daněk Ruda

 143. Gabriela Pilařová
  dne 16.5.2023 v 17:38 #

  S lítostí oznamujeme všem chovatelům a přátelům, že zemřel dlouholetý člen kolínské organizace Josef Švehlík, chovatel králíků Velkých světlých stříbřitých. Členem ZO byl od roku 1967 a členem klubu Vss od roku 1993.
  Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 19.5.2023 v 10:00 v obřadní síni na hřbitově v Čáslavi.
  Čest jeho památce, členové klubu Vss

 144. Gabriela Pilařová
  dne 20.5.2023 v 18:26 #

  Gratuluji našemu jednateli Tomáši Andrlemu ke zvolení do kontrolní komise, kde bude zastávat funkci předsedy. Hodně štěstí a elánu do nadcházející práce… :)

 145. Hana Růžičková
  dne 4.9.2023 v 11:21 #

  Prosím bude ještě letos nějaká speciálka pro Vás? Jsme z České Vsi u Jeseníku. Rádi bychom někam zajeli se podívat na kralíčky.
  Děkujeme Růžičkovi

 146. Gabriela Pilařová
  dne 5.9.2023 v 13:51 #

  Dobrý den paní Růžičková, speciálka Vss bude 21.10. v Litomyšli. Podrobnosti již brzy… Hezký den Gabriela

Napište komentář